Kullanıcı Giriş
E Posta*
Kullanici Şifre*


ÖNEMLİ
Kamera Test (Camera Test) =======>>>>>>>>
Sınav Başlangıcı için Kalan Süre

Daha önce ADÜYÖS Sınavına girdiyseniz, lütfen oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapınız.

Daha önce gerçekleştirilen ADÜYÖS Sınavına girmediyseniz, sağdaki 'Kullanıcı Oluşturma' formunu kullanarak yeni kullanıcı adı ve şifre oluşturunuz. Bu işlemi tamamlayarak 'kaydet' butonuna tıkladığınızda aktivasyon linki otomatik olarak sisteme girdiğiniz e-maile gönderilecektir, size gelen e-maildeki linke tıklayarak hesabınızı aktive etmeniz gerekmektedir. Aktivasyon işleminizi tamamladıktan sonra bu ekrandan sisteme giriş yaparak başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Kullanıcı Oluşturma
Ad*
Soyad*
E Posta*
Şifre*
Şifre Tekrar*
Dil*
Başvuru Kılavuzu

ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ

BAŞVURU SİSTEMİ KILAVUZU

 

Adnan Menderes Üniversitesi 2018-2019 Akademik Yılı uluslararası öğrenci başvuruları ve sınavları çevrimiçi (online) olarak (internet üzerinden) yapılacaktır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

Başvuru Linki : https://yabanci.adu.edu.tr/frmLogin.aspx

BAŞVURU VE TERCİH AŞAMASI

Başvurular 01 – 20 Haziran 2018 tarihleri arasında çevrimiçi (online) olarak kabul edilir. Bu tarihten sonra sistem otomatik olarak kapanacaktır.

Başvuru yapmak için aşağıdaki adımları izleyiniz:

 

ADIM 1- Başvuru ve Tercih Formunun Doldurulması:

Başvuru sayfasına https://yabanci.adu.edu.tr/frmLogin.aspx linkinden giriş yapabilirsiniz. Başvuru işlemleri menüsünden “Yeni Başvuru/Güncelle” butonuna tıkladıktan sonra;

1- “Kullanıcı Oluşturma” butondan kendinize kullanıcı kimliği oluşturun,

2- E-mail adresinize gelen aktivasyon linkine tıklayarak hesabınızı aktive edin,

3- Açılan sayfada kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra, açılan sayfada, açıklamaları okuyun ve kişisel bilgilerinizi, sınav bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi ve lise bilgilerinizi girin,

4- Tercihlerinizi girin. Her öğrencinin en fazla 5 tercih hakkı vardır.  Lütfen tercih edilen bölümlerin sırasına dikkat edin,

    a. “Seçim Kutusu”ndan tercih edeceğiniz bölüm/programları seçerek, sağ oku tıklayıp  “Tercih Kutusu”na gönderin,

    b. Yapmış olduğunuz tercihi silmek için, “Tercih Kutusu”nun altında bulunan “SİL” düğmesini tıklayın.

Girmiş olduğunuz bilgileri, “KAYDET” butonuna basarak kaydedin.

 

5- E-mailinize bilgilendirme e-maili gelecektir.

NOT: https://yabanci.adu.edu.tr/frmLogin.aspx linkte kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra, mesaj ve duyuru panolarını görebilirsiniz. Düzenli aralıklarla başvuru sistemine giriş yaparak bu panoları kontrol edin. Adnan Menderes Üniversitesi, Uluslararası Öğrenciler Ofisi tarafından başvurunuz hakkında tarafınıza kişisel mesaj ve/veya duyuru gönderilmiş olabilir.

 

ADIM 2-  Sınav Ücretinin Ödenmesi:       

Sınav ücretini farklı para birimlerinde ödemek mümkündür. Sınav ücretleri aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

200 Türk Lirası (TL), 50 Amerikan Doları (USD) ya da  40 Avro (EUR)

Banka Bilgileri

Bankanın adı:  T.C ZİRAAT BANKASI

Şube: 33/  AYDIN ŞUBESİ

 

Türk Lirası (TRY) Hesabı (200 TL):

Hesap Adı:  UZAKTAN EĞİTİM ARAŞTIRMA ve UYGULAMA MERKEZ MÜDÜRLÜĞÜ 

IBAN:  TR 73 0001 0000 3339 6214 2252 22

 

Amerikan Doları (USD) Hesabı (50 USD):

Hesap Adı: ADÜ DÖNER SERMAYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

Swift Code:TCZBTR2A

Hesap No:  33-39621422-5204

IBAN: TR 7400 0100 0033 3962 1422 5204

 

Avro (EUR) Hesabı (40 Euro):

Hesap Adı: ADÜ DÖNER SERMAYE İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ 

Swift Code:TCZBTR2A

Hesap No:33-39621422-5203

IBAN: TR 0400 0100 0033 3962 1422 5203

Aday öğrencinin adı ve soyadı banka makbuzunuzun açıklama bölümüne eklenmelidir. Bu bilgiyi içermeyen banka makbuzları değerlendirilmeyecektir ve aday öğrencinin Online (çevrimiçi) ADÜYÖS Sınavına girmesine izin verilmez. Sorumluluk başvuru sahibine aittir.

 

ADIM 3- Belgelerin Başvuru sistemine yüklenmesi:

1- Tekrar https://yabanci.adu.edu.tr/frmLogin.aspx linkinden Online ADÜYÖS başvuru sistemine giriş yapın.

Başvuru işlemlerinin altındaki “Başvuru Belge Yükle” ekranını açarak, açıklama kısmını okuduktan sonra, belgelerinizi JPEG(.jpeg/.jpg), GIF(.gif) ya da PNG(.png) olarak ekranda açıklandığı gibi sisteme yükleyiniz:

            

Yüklenmesi gereken belgeler:

1) Lise Diploması veya geçici mezuniyet belgesi veya lise son sınıfta öğrenim görmekte olanlar için öğrenci belgesi - Noter onaylı Türkçe tercümesi (Türkçe ya da İngilizce dilinde belgeler hariç)

2) Lise Transkripti (Not Durum Belgesi) ya da Lise son sınıfta okuyan öğrencilerin en güncel transkripti -  Noter onaylı Türkçe tercümesi (Türkçe ya da İngilizce dilinde belgeler hariç)

3) Öğrencinin isim – soyismini gösteren Sınav Ücretinin (50USD, 40EUR ya da 200 Türk Lirası) ilgili banka hesabına yatırıldığını gösteren banka dekontu,

4) Pasaportun kimlik bilgilerini gösteren sayfası ya da fotoğraflı, resmi, uyruğu gösteren kimliğin Noter onaylı Türkçe tercümesi (Türkçe ya da İngilizce dilinde belgeler hariç)

5) Son bir yıl içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf,

6) T.C. Numarası gösteren belge (Nüfus Cüzdanı, Oturma izni kartı/defteri vb.) (varsa)

7) Diğer Sınavlara ait sonuç belgesi, bakınız EK-2 (varsa).

 

Zorunlu belgeleri ve varsa diğer belgelerinizi eksiksiz bir şekilde başvuru sistemine yükleyin.

 

NOT: Başvurunuzu onaylayana kadar ya da son başvuru tarihine kadar (20 Haziran 2018), bilgilerinizde ve yüklediğiniz belgelerde değişiklik yapmak mümkündür.

 

2- Başvurunuzu kontrol edip “BAŞVURUMU ONAYLADIM” butonuna basınız.  “BAŞVURUMU ONAYLADIM” butonuna bastıktan sonra başvurunuzla ilgili hiç bir değişiklik yapılamayacaktır.

 

DİKKAT: “BAŞVURUMU ONAYLADIM” butonuna tıklamayan adayların başvuruları değerlendirilmeyecektir. Sorumluluk adaya aittir.

Başvuru, tercih ve ücret ödeme aşamalarını doğru şekilde tamamlamayan adaylar sınava giremeyeceklerdir. Sorumluluk adaya aittir.