Kullanıcı Giriş
E Posta*
Kullanici Şifre*


ÖNEMLİ
Kamera Test (Camera Test) =======>>>>>>>>
Sınav Başlangıcı için Kalan Süre

SINAV BİTMİŞTİR

Bir önceki ADÜYÖS Sınavına (13 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen) girdiyseniz formunuza ve yüklediğiniz belgelerinize erişmek için lütfen daha önce oluşturduğunuz kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapınız.

Daha önce gerçekleştirilen ADÜYÖS Sınavına girmediyseniz, sağdaki 'Kullanıcı Oluşturma' formunu kullanarak yeni kullanıcı adı ve şifre oluşturunuz. Bu işlemi tamamlayarak 'kaydet' butonuna tıkladığınızda aktivasyon linki otomatik olarak sisteme girdiğiniz e-maile gönderilecektir, size gelen e-maildeki linke tıklayarak hesabınızı aktive etmeniz gerekmektedir. Aktivasyon işleminizi tamamladıktan sonra bu ekrandan sisteme giriş yaparak başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Kullanıcı Oluşturma
Ad*
Soyad*
E Posta*
Şifre*
Şifre Tekrar*
Dil*
Başvuru Kılavuzu

ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ

EK KONTENJAN ADÜYÖS SINAVI BAŞVURU KILAVUZU

 

Adnan Menderes Üniversitesi 2017-2018 eğitim yılı yabancı uyruklu öğrenci Ek Kontenjan başvurusu çevrimiçi (online) olarak (internet üzerinden) yapılacaktır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

BAŞVURU VE TERCİH AŞAMASI

Başvurular 01 Ağustos 2017 – 16 Ağustos 2017 tarihleri arasında çevrimiçi (online) olarak kabul edilir. Bu tarihten sonra sistem otomatik olarak kapanacaktır.

13 Mayıs 2017 tarihinde yapılan ADÜYÖS sınavına giren adaylardan;

A) 13 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen sınavdan aldıkları puanı kullanarak başvuru yapmak isteyen adayların daha önceki başvurularında kullandıkları email adresi ve şifreyi kullanarak başvuru sistemine giriş yapması, bir önceki sınavda aldıkları puanı kullanarak başvurularını tamamlamak istediklerini belirtmeleri ve tercihlerini yeniden düzenlemeleri gerekmektedir. Adayların en az 3 tercih yapması zorunludur. https://yabanci.adu.edu.tr/frmLogin.aspx  

Bu adayların ADÜYÖS Sınavına bir kez daha girmesine ve sınav ücreti yatırmasına gerek yoktur. Bu adaylar, başvuru formlarını kontrol ederek tercihlerini tamamladıktan sonra başvurularını onaylayacaklardır.

B) Puan yükseltmek amacıyla 19 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan ADÜYÖS sınavına girmek isteyen adayların daha önceki başvurularında kullandıkları email adresi ve şifreyi kullanarak başvuru sistemine giriş yapması, ADÜYÖS Sınavına girmek istediklerini belirtmesi ve tercihlerini yeniden düzenlemesi gerekmektedir. Adayların en az 3 tercih yapması zorunludur.

Bu adaylar, ADÜYÖS Sınavına girecekler ve sınav ücretini yatıracaklardır. Banka dekontu tekrar yüklenecektir. https://yabanci.adu.edu.tr/frmLogin.aspx  

 

2017 yılında ADÜYÖS Sınavına ilk defa girecek adayların aşağıdaki 5 adımın tamamını izlemesi gerekmektedir.

ADIM 1- Başvuru Formunun Doldurulması:

Başvuru sayfasına https://yabanci.adu.edu.tr/frmLogin.aspx bağlantısı üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Başvuru işlemleri menüsünden ‘Yeni Başvuru/Güncelle’ İçin Tıklayınız’ butonuna tıkladıktan sonra;

1- Kullanıcı Oluşturma’dan kendinize kullanıcı kimliği oluşturun,

2- E-mail adresinize gelen aktivasyon linkine tıklayarak hesabınızı aktive edin,

3- Açılan sayfadan kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapın. ‘Yeni Başvuru’ya tıkladıktan sonra, açıklamaları okuyun ve kişisel bilgilerinizi, sınav bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi ve lise bilgilerinizi girin,

4- Tercihlerinizi girin. Her öğrencinin en fazla 5 tercih hakkı vardır. Adayların en az 3 tercih yapması zorunludur. Lütfen tercih edilen bölümlerin sırasına dikkat edin,

    a. “Seçim Kutusu”ndan tercih edeceğiniz bölüm/programları seçerek, sağ oku tıklayıp “Tercih Kutusu”na gönderin,

    b. Tercihlerinizi değiştirmek için “Tercih Kutusu”ndaki istediğiniz tercihlerinizi seçip,  sol oku kullanarak seçiminizi yenileyin,

Girmiş olduğunuz bilgileri, KAYDET tuşuna basarak kaydedin.

 

ADIM 2-  Sınav Ücretinin Ödenmesi:       

ADÜYÖS Sınavına ilk defa veya puan yükseltmek amacıyla girecek adayların sınav ücretini aşağıdaki banka hesaplarından birine yatırması gerekmektedir:

Banka Bilgileri

Banka Adı: Türkiye Finans Katılım Bankası

Hesap Adı:  Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi İşletmesi

Şube: Aydın Merkez

Swift Kodu: AFKBTRISXXX                                         

 

Türk Lirası Hesabı (180TL):

Hesap Numarası: 1570406-19

IBAN Numarası: TR780020600199015704060019

 

Amerikan Doları Hesabı (50USD):

Hesap Numarası: 1570406-101

IBAN Numarası: TR950020600199015704060101

 

Avro Hesabı (45EUR):

Hesap Numarası: 1570406-102

IBAN Numarası:  TR680020600199015704060102

Ücreti yatırırken açıklama alanına mutlaka isim-soyisim yazınız! İsim-soyisim olmayan dekontlar dikkate alınmayacak ilgili adaylar sınava giremeyeceklerdir. Sorumluluk adaya aittir.

 

ADIM 3 - Belgelerin Başvuru sistemine yüklenmesi:

Tekrar https://yabanci.adu.edu.tr/frmLogin.aspx  linkinden Online ADÜYÖS başvuru sistemine giriş yapın.

 

Başvuru işlemlerinin altındaki ‘Başvuru Belge Yükle’ ekranını açarak, açıklama kısmını okuduktan sonra, belgelerinizi JPEG(.jpeg/.jpg), GIF(.gif) ya da PNG(.png) olarak ekranda açıklandığı gibi sisteme yükleyiniz:

1) Diploma veya geçici mezuniyet belgesi veya lise son sınıfta öğrenim görmekte olan için öğrenci belgesi,  
2) Transkript (Not Durum Belgesi),
3) Pasaportun kimlik bilgilerini gösteren sayfası,
4) Başvuru ücretinin ilgili banka hesabına yatırıldığını gösteren banka dekontu,
5) Son bir yıl içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf,

6) T.C. Numarası gösteren belge (Nüfus Cüzdanı, Oturma izni kartı vb.)  (varsa)

7) Sınav sonuç belgesi (varsa),

Zorunlu belgeleri eksiksiz bir şekilde,  diğer belgelerinizi ise varsa sistemine yükleyin.

 

NOT: Başvurunuzu onaylayana kadar ya da son başvuru tarihine kadar (16 Ağustos 2017), bilgilerinizde ve yüklediğiniz belgelerde değişiklik yapmak mümkündür.

 

ADIM 5 – Başvurunun Onaylanması:

Başvurunuzu kontrol edip “BAŞVURUMU ONAYLADIM” tuşuna basınız.  “BAŞVURUMU ONAYLADIM” tuşuna bastıktan sonra başvurunuzla ilgili hiç bir değişiklik yapılamayacaktır.

 

DİKKAT: “BAŞVURUMU ONAYLADIM” düğmesine tıklamayan adayların başvuruları değerlendirilmeyecektir. Sorumluluk adaya aittir.

Başvuru, tercih ve ücret ödeme aşamalarını doğru şekilde tamamlamayan adaylar sınava giremeyeceklerdir. Sorumluluk adaya aittir.